|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CCC, RoHS, ISO, CE |
| Shape: | Rectangle |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product type | 9424lable /tag/stiker /inlay |
| Air Interface Protocol | EPCglobal UHF Class 1 Gen 2 (ISO 18000-6C) |
| Operation Frequency | 860~960Mhz |
| IC Type | Monza 4QT,R6P,M730 |
| Memory | EPC 96-480 bit, User 512 bit, TID 32 bit |
| EPC Memory Content | Unique, randomized number |
| Max Read Distance | >3 m (10 feet) |
| Application Surface Materials | Glass, Plastic, Wood, Cardboard |
| Tag Form Factor | Dry Inlay/wet inlay/White wet inlay(label) |
| Tag Materials | TT Printable White Film |
| Attachment Method | General Purpose Adhesive or enclose coated paper |
| Antenna Size | 100*30*3mm or customer |
| Inlay size | 94*24mm |
| Weight | < 1 gram |
| Operating Temp | -40° to +70°C |
| Storage condition | 20% to 90% RH |
| Applications | Windshield rfid tag,Clothing rfid tag |
| Packing case | |
| The tray labels | |
| ISO card |






